Blog Layout

Koks yra labiausiai paplitęs atliekų šalinimo būdas?

Populiariausias atliekų šalinimo būdas

Atliekų šalinimo ir utilizavimo alternatyvų vis daugėja ir pasaulis sparčiau gręžiasi ekologiškesnių, aplinkai naudingesnių sprendimų link. Dėl šios priežasties imamasi vis griežčiau reglamentuoti ir kontroliuoti atliekų tvarkymą tiek buityje, tiek pramonėje. Nors ilgą laiką kaupimas sąvartynuose buvo vienintelis šiukšlių šalinimo metodas, pastaruoju metu vis didesnė dalis atliekų tvarkomos kitais būdais. Visgi, kol kas sąvartynai yra dominuojantis variantas, nepaisant to, kad yra priskiriami prie taršos šaltinių. Atliekų kaupimas sąvartynuose kelia grėsmę gamtai, didėja rizika užteršti požeminius vandenis ir taip neigiamai paveikti jo vartotojus. Iš sąvartynuose kaupiamų šiukšlių į aplinką patekę junginiai ir medžiagos keičia vandens cheminę sudėtį, todėl žala gali būti didelė ir ilgalaikė. Nors jau keletą metų vyksta tradicinių sąvartynų reorganizavimo darbai, imti steigti atliekų tvarkymo centrai, plėtojama šios srities infrastruktūra, gamtai ir gyventojams toks atliekų tvarkymo būdas nėra naudingas.

Naudingiausias atliekų šalinimo būdas

Naudinga yra tai, kas nekenkia nei aplinkai, nei žmogui, tai, iš ko galima išgauti maksimalų efektą, panaudoti ne vieną kartą ar skirtingais tikslais. Taigi nenuostabu, kad naudingiausiais atliekų tvarkymo būdais laikomi tie, kurie suteikia galimybę šiukšles paversti dar kartą naudoti tinkamais gaminiais, išgauti energiją ar sukurti naujus produktus. Prie naudingiausių atliekų tvarkymo būdų priskiriamas antrinis panaudojimas, perdirbimas ir energijos gavyba.

Antrinio panaudojimo ar perdirbimo atveju šiukšlės turi būti rūšiuojamos, šiukšlių išvežimas Vilniuje ir kituose miestuose turi būti atliekamas pagal taisykles, pakuotės ir kiti produktai nemaišomi. Patekusios į perdirbimo centrus, tokios atliekos rūšiuojamos dar kartą. Griežtai atskiriama, kurios iš jų tinkamos antriniam panaudojimui, kurios perdirbti, o kurios, visgi, turi keliauti į sąvartynus. Kuo atsakingiau šiukšlės rūšiuojamos buityje, tuo didesnė jų dalis tinka perdirbti ar naudoti antrą kartą, nes pakuotės nėra užteršiamos vienos nuo kitų.

Energijai išgauti tinkamos komunalinės ir nepavojingos atliekos, kurios apdorojamos termofikacinėse jėgainėse arba pritaikomos pavieniuose projektuose. Termofikaciniu principu utilizuojamos atliekos naudojamos kaip kuras, iš kurio išgaunama šilumos ir elektros energija. Šis būdas yra viena geriausių sąvartynų alternatyvų, nes mažina taršą, be to kuria ir papildomą naudą. Tačiau kad būtų išvengta oro taršos, būtina atidi termofikaciniu jėgainių išmetamų dujų kontrolė, atsakingas jų valymas, teršalų prevencija.

Jums taip pat gali patikti :

2024 m. vasario 13 d.
Senų baldų išvežimas Vilniuje yra svarbus žingsnis, siekiant ne tik išvalyti erdvę ir atnaujinti namų aplinką, bet ir prisidėti prie aplinkos apsaugos. Renkantis baldų išvežimo paslaugą, svarbu atsižvelgti į paslaugų teikėjo patikimumą, kainos ir kokybės santykį, taip pat į klientų atsiliepimus ir rekomendacijas. Tinkamas pasirinkimas padės užtikrinti sklandų ir atsakingą baldų šalinimo procesą.
senu baldu isvezimas
2024 m. vasario 13 d.
Kreipiantis dėl senų baldų išvežimo paslaugos, svarbu tinkamai paruošti baldus. Tai reiškia, kad reikia peržiūrėti ar nepalikote balduose asmeninių daiktų. Jei įmanoma, rekomenduojama išardyti didesnius baldus, kad jie būtų lengviau transportuojami. Tai ne tik palengvina išvežimo procesą, bet ir mažina galimą išvežimo kainą.
kaip vežamos statybinės atliekos vilniuje
2023 m. gruodžio 11 d.
Vilnius, kaip vienas didžiausių ir sparčiausiai besivystančių Lietuvos miestų, susiduria su dideliais iššūkiais, susijusiais su statybinių atliekų tvarkymu. Šiame straipsnyje mes detaliai panagrinėsime, kaip Vilniuje yra tvarkomos statybinės atliekos, kokius reglamentus ir praktikas taiko miestas, siekiant užtikrinti efektyvų ir aplinkai nekenksmingą atliekų šalinimą.
Daugiau įrašų

Užsisakykite paslaugą jau šiandien

Share by: